Vzhuru nohama

Když se svět otočí vzhůru nohama

Stalo se nám to v životě už mnohokrát. Už mnohokrát se náš svět otočil vzhůru nohama, už mnohokrát se naše sny, plány a naděje sesypaly. Už tolikrát se nám svět zhroutil, abychom ho mohli vybudovat znovu, jen pokaždé trochu jinak.

A není to jen tím, že žijeme u protinožců a oproti Vám chodíme hlavou dolů. Uvědomujeme si to pokaždé, když se náš svět otřese a vtrhne do něj nějaká zásadní změna. Často nám to život převrátí naruby a my se znovu učíme žít v tom nové světě převráceném vzhůru nohama.

Poprvé to bylo, když nám lékaři řekli, že nemůžeme mít děti. Ve vteřině se nám zhroutil svět, zmizely naše sny, rozplynuly se naše naděje. Když jsme pak v adopci dostali Edu a po dvou letech Niki, život se nám den ze dne znovu otočil vzhůru nohama a naše sny a naděje znovu začaly kvést. A když se nám později narodila i Apolenka, náš svět už nikdy nebyl jako dřív.

Když jsme pak odjeli na druhou stranu světa, svět se nám znovu otočil, a když jsme tu přišli o všechno, život byl znovu vzhůru nohama.

Vím, možná to zní trochu smutně a snad je z každé takové změny cítit i kousek bolest. My však pokaždé cítíme ohromnou naději. Naději, že každá změna přináší něco nového, že každé otočení našeho světa ohromně obohacuje naše životy a někam nás posouvá.

Vzdali jsme se jistoty a pohodlí našeho předešlého života v Česku. Otevřeli jsme oči, náruč a srdce novému životu, ať už bude jakýkoli. Každou změnu a každé převrácení života vzhůru nohama přijímáme s vděčností, pokorou a nadějí.

Časem jsme pochopili, že každá změna nás posouvá. A i když to někdy trochu bolí a něco ztrácíme, pokaždé získáváme mnohem víc. Naučili jsme se neskuhrat a nenadávat, když se náš svět převrací vzhůru nohama. Vždyť nikdy nevíme, která z těch stran bude nakonec ta nejlepší.

Přeju i Vašim životům občasné zastřešení. Ne takové, aby se Vám život převrátil vzhůru nohama. Jen lehké. Jen lehké zachvění, které zvedne prach každodennosti. Jen lehký závan vánku, který přináší naději něco nového.

Mějte moc krásný a šťastný den

S úctou a láskou,

Život trochu jinak

Pokud chcete vědět víc o našem životě na druhé straně světa, nebo nás jen podpořit, přečtěte si naši knihu. Nechte si vyprávět příběh o odvaze vydat se za svým snem. Příběh o naději, že přes všechny nesnáze a trápení je svět tím nejúžasnějším místem k životu.

Ze srdce děkujeme 🙏🍀

PŘEČTĚTE SI NÁŠ PŘÍBĚH
Napište komentář
NAHORU