Skutečný příběh

Nechte si vyprávět skutečný příběh skutečných lidí, kteří ani zdaleka nejsou dokonalí. Poznejte, jaké to doopravdy je pro rodinu z Česka, vytvořit si domov na tropickém ostrově. Jaké to je, vychovávat děti v jiné kultuře; jaké to je, přijít ze dne na den o všechny peníze i jak složité je živit pětičlennou rodinu bez možnosti zaměstnání. Prožijte společně s námi šťastné chvíle na exotické pláži tropického ostrova, ale i krutost lidské zloby. Staňte se svědky našeho tvrdého pádu až na úplné dno. Poznejte spolu s námi, jak tvrdý může být život s důsledky našich chyb, jak těžké je, dostávat se znovu nazpět do normálního života.

Život trochu jinak

Je tomu dlouhých 7 let, co jsme se rozhodli opustit jistotu práce v korporacích, vše prodali a odešli se třemi malými dětmi na druhou stranu světa.

Ve snaze najít vlastní šťastný svět a dotknout se svých snů jsme udělali řadu chyb. Chyb, které nás připravily o všechny peníze, o přátele, o naději i o naše sny. Chyb, které je snadné udělat, ale nesmírně obtížné napravit.

Je spousta toho, co nám život v zahraničí vzal, nesrovnatelně více nám toho ale přinesl. Možná nejsme bohatí, jak jsme si kdysi přáli, prožíváme však nesmírně bohatý život. Bohatší, než bychom si kdy dokázali představit.

Ukázka z knihy

Vjíždíme na potemnělé nemocniční parkoviště a Lucce stékají pramínky krve po nohou. Sněhově bílé šaty se rychle barví do ruda a kapky krve se vpíjí do sedačky spolujezdce.

Dívá se na mě s očima plnýma strachu a bezmoci.

“Je mi to strašně líto!” zašeptá a obrovské slzy se jí koulejí po tvářích. Zavře oči, jako by chtěla skrýt vše kolem sebe, jako by tomu nechtěla uvěřit a chtěla se někam schovat.

Když zastavíme, pomůžu jí ven a pomalými opatrnými kroky se blížíme ke vchodu nemocnice. Jen neudělat příliš prudký krok, jen neudělat nic, co by celou tu situaci ještě zhoršilo.

A po pár krocích se to stane. Podlomí je jí nejistá kolena a celou svou vahou klesá do mých rukou. Pramínky krve jí teď tečou proudem po stehnech a lýtkách, stékají do bot a kapou na zem. Dlaněmi se je snaží všechny zadržet, chce zachytit alespoň kousíček naděje. Mezi prsty jí ale nenávratně protéká oboje.

“Je mi to tak líto!”

Její tichá slova plná bolesti a lítosti se mi zarývají do srdce. Nerozumím ničemu z toho, co se děje. Vidím před sebou toho nejbližšího člověka, co mám, jak ztrácí ohromné množství krve a s ní i ten kousíček života, který v sobě nosí. Nechápu, co to znamená a zoufale se modlím o jakoukoli pomoc.

“Bude to dobrý. Uvidíš!”

S předstíranou sebejistotou a klidem se v ní snažím probudit alespoň malou naději. Oba ale tušíme, že dobrý to nebude. Chytnu ji do náruče a co nejrychleji běžíme k proskleným vchodovým dveřím. Teplou krev cítím na rukou, její horké slzy mi tečou po krku.

PŘEČÍST CELOU UKÁZKU
Opravdový příběh opravdových lidí
Náš příběh určitě není dobrým příkladem ani dobrou inspirací. Může však být jakousi nadějí. Nadějí, že není potřeba být dokonalý, výjimečný nebo bohatý. Nadějí, že ke snům a ke štěstí vede i cesta, na níž máme bosé nohy, rozcuchané vlasy a kolena odřená. Jediné, co je ke štěstí potřeba, je víra a odhodlání dojít si pro něj.
KOUPIT KNIHU
Koupit knihu

Nechte si vyprávět příběh vetkaný do řádků této knihy. Některé stránky jsou vyprávěny s radostí a s úsměvem, jiné spíše potichu šeptány, někdy s lítostí, někdy se zahanbením.

Snažíme se náš příběh vyprávět s úsměvem na rtech, často však se slzami v očích. Je to příběh opravdovosti života, jeho syrovosti a často i krutosti. Je to ale především příběh o naději. O naději, že i když se život neodvíjí vždy tak, jak bychom si přáli, každý z nás může najít opravdové štěstí.

Rozhodli jsme se vyprávět náš příběh, protože chceme ukázat, že je normální chybovat, být si nejistý, mít strach, a přesto si hledat svoji vlastní cestu za snem. Náš příběh je plný šrámů, příšerných rozhodnutí a špatných přesvědčení. Stejně tak je však plný pochopení, snahy o nápravu, víry a obrovské naděje.

KOUPIT KNIHU
Omluva

Z celého srdce bychom se chtěli omluvit všem, kteří si knihu objednali v předprodeji, ale nedorazila jim. Co neupřímněji bychom se chtěli omluvit za všechny nepříjemnosti, komplikace a zklamání.

V tuto chvíli je vytištěn dostatek knih, abychom všem knihu doručili. Dovolte nám, prosím, abychom svou chybu napravili.

Zároveň bychom se vší úctou a pokorou chtěli poděkovat za trpělivost a shovívavost, kterou jste měli s námi, i s nelehkým vznikem této knihy. Děkujeme za Vaši podporu a důvěru.

S úctou a láskou, Košťákovi

Kniha Vám nedorazila ?

Pokud jsme si knihu objednali, ale stále Vám nedorazila, PROSÍM, napište nám. Velmi rádi svou chybu napravíme. Je vytištěn dostatek knih a každému s pokorou a vděčností knihu zašleme. DĚKUJEME

    NAHORU