SE 3 DĚTMI NA DRUHÉ STRANĚ SVĚTA
Kdo jsme

Ani nevím, jak se to stalo, ale už je nám hodně přes 40. Jsme z generace Husákových dětí, přesto už dětmi dávno nejsme. Život nám vepsal do tváří i srdcí spoustu příběhů, ale hlavu máme stále plnou snů.

Náš život je příběhem o snech a o touze po jejich naplnění. Máme sen o štěstí, svobodě a cestování. Zapomenout na každodenní starosti a žít život naplno, opravdově, tady a teď. S dětmi a spolu. Dát životu hlubší smysl a najít v něm štěstí, které naplňuje.

NEJVĚTŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ NAŠEHO ŽIVOTA
NECHTE SE INSPIROVAT

V mnohém se určitě příliš nelišíme od většiny lidí kolem nás. Kdo byl jednou dítětem, nese si své sny i do dospělosti. Lišíme se však jednou životní zkušeností, která nám pomohla se za svými sny vydat.

Náš sen byl vždycky o rodině. Sdílet a vnímat svět s dětmi a spolu s nimi se znovu dětmi stávat. Nikdy jsme si nedokázali představit život bez dětí. Když jsme se však pro rodinu rozhodli, zjistili jsme, že děti mít nemůžeme.

Ve chvíli se nám ztratily nejen sny, ale i smysl života. Štěstí zmizelo kamsi v nedohlednu a dlaně, srdce i touhy se zdály najednou úplně prázdné. Mohli jsme brečet, vyčítat, ztěžovat si… V tu chvíli jsme se ale rozhodli nevzdal to. Pokud štěstí nepřijde k nám, musíme se vydat my za ním. Požádali jsme o adopci a po roce a půl jsme dostali čtyř měsíčního kluka, po dalších dvou letech šesti měsíční holčičku. Najednou jsme měli 2 děti, užasnější, než jsme si kdy dokázali představit. Po dalších čtyřech letech se nám navíc narodila holčička, aniž bychom cokoli plánovali.

Někdy se cesta ke štěstí zdá být trnitější a klikatější, než bychom si přáli. Nikdy bychom ale neměli vzdát snahu štěstí dosáhnout. Štěstí a sny stojí za to, abychom o ně bojovali, přestože se někdy zdají ztracené.

Své sny a své štěstí jsme se rozhodli hledat daleko od domova. Je tomu už dlouhých 7 let, co jsme dali výpověď v práci, prodali dům, sbalili kufry a s malými dětmi vyrazili žít na Bali. Měli jsme v srdci víru, že bude dobře, a v duši naději, že to vyjde.

Kdykoli se teď podíváme do očí našich dětí tak vidím, že jsme se rozhodli správně. Zůstávají dětmi a my jsme jim neustále nablízku. Věříme, že nejvíc, co dětem můžeme dát, je dát jim náš čas a ukázat jim svět. Ukázat, že jinde žijí lidé i jinak, v jiné kultuře a s jinými hodnotami. Jednou pak bude jen na nich, jaký život si zvolí.

Důvěřujeme životu a věříme sami v sebe… A pokud to nevyjde, vždycky můžeme začít znovu. Nejsme přeci ještě staří na nový začátek. Ale vyčítali bychom si, pokud bychom to alespoň nezkusili.

Možná se náš příběh může zdát naivní nebo lehkovážný. Určitě ale vyžaduje i kus odvahy. Pokud i vy máte svůj sen, ale schází vám právě kousek té lehkovážnosti nebo naopak odvahy, nahlédněte do našeho života. Za Vaši pozornost budeme vděční…

LUDVÍK
Táta
LU MINETA
Máma
EDA
15 let
NIKI
13 let
APO
9 let
PODPOŘTE NÁS
PODPOŘTE nás v naší snaze sdílet, ukazovat a dělit se o radost a štěstí

Podpořte nás svým zájmem a svou pozorností. Podpořte nás čtením našich článků, fotografií a videí. Sledujte nás, prosím, na Facebooku, Instagramu či YouTube. Dejte nám svým zájmem či lajkem vědět, že děláme správnou věc, že Vám naše sdílení něco přináší. A pokud můžete, kupte si, prosím naši knihu. Potěší Vás i dojme. Může být i skvělým dárkem.

Z celého srdce a s láskou děkujeme

KUPTE SI NAŠI KNIHU
NAHORU