Skippyho škola

Australská střední škola

Eda už zdaleka není tím malým klukem, s nímž jsem na Bali před 7 lety přijeli. Vyrostl z něj obrovský a silný chlap, obrovská osobnost. Stále v sobě však má tu klučičí hravost, zvědavost a neposednost onoho kluka.

Ač na to na první pohled nevypadá, za pár dní bude končit devátou třídu základní školy. Nikdy dřív jsme si nedokázali představit, že by mohl školu absolvovat právě takhle a v tak odlišném světě. Možná mu škola v Indonésii nedala ty nejlepší školní znalosti, dala mu však neskutečné znalosti životní.

Eda není tak docela studijní typ a další pobyt v místních školách ho ve vzdělání příliš neposune. Našli jsme mu tedy střední školu v Austrálii, kterou může studovat distančně.

Možná si pamatujete na dětský seriál o Skippym. No ten australský o klokanovi. Často myslím na školu, kterou tam měly děti. Ohromně jsem jim tenkrát záviděl a snil o tom, mít právě takovou školu. Mít učitele jen přes vysílačku nebo telefon a celý den trávit venku v džungli. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že by takovou školu jednou mohly mít i moje děti.

Domluvili jsem tady na Bali Edovi učitelku, která mu s přípravou a zvládáním takové školy pomůže. Mezitím může jezdit na motorce, cestovat, fotit, poznávat, objevovat, komunikovat a seznamovat se. Je to jedna z cest, kterou mu můžeme zachovat kouzlo a svobodu dospívání bez nutnosti sedět ve škole. Bude mít vystudovanou australskou střední školu, zatímco bude mít možnost rozvíjet se v tom, k čemu ho to táhne. A právě teď ho to táhne k cestování, focení a natáčení.
Přínosem života na druhé straně světa není jen to počasí, teplo, moře a příroda. Největším přínosem je ta možnost dívat se na svět jinýma očima. Vidět i jiné varianty než ty obvyklé. Možnost najít si vlastní cestu, která možná není tak prošlapaná, vede však nás i děti blíž k tomu, kde budeme šťastní.

Mějte moc krásný a šťastný den 🍀

S úctou a láskou,

Život trochu jinak

Pokud chcete vědět víc o našem životě na druhé straně světa, nebo nás jen podpořit, přečtěte si naši knihu. Nechte si vyprávět příběh o odvaze vydat se za svým snem. Příběh o naději, že přes všechny nesnáze a trápení je svět tím nejúžasnějším místem k životu.

Ze srdce děkujeme 🙏🍀

PŘEČTĚTE SI NÁŠ PŘÍBĚH
Napište komentář
NAHORU